loader
07:34
0
کد خبر : 5466

مطهری: نتوانستم از قلعه‌نویی اجازه بگیرم؛ در تراکتور سعی می‌کنم کمتر حرف بزنم و بیشتر کار کنم

مربی جدید تراکتور در اولین نشست خبری خود پیش از دیدار مقابل ذوب‌آهن در جام حذفی مقابل خبرنگاران تبریزی قرار گرفت.

مطهری: نتوانستم از قلعه‌نویی اجازه بگیرم؛ در تراکتور سعی می‌کنم کمتر حرف بزنم و بیشتر کار کنم

به گزارش سایت رسمی فوتبال برتر؛ حمید مطهری، مربی جدید تراکتور، در نشست خبری پیش از بازی تراکتور و ذوب‌هن گفت: قبل از هر چیز جا دارد بگویم خوشحالم که به عنوان مسئول فنی در خدمت تیم بزرگ تراکتور با هواداران محترم و پرشورش هستم و دوست دارم مثل همیشه یار دوازدهم تیم‌شان باشند.

او که به‌تازگی کادر فنی تیم ملی را برای هدایت تراکتور ترک کرده است، ادامه داد: این یک استارت دوباره است و راه میان‌بری که می‌توانیم جام کسب کنیم‌. تراکتور همیشه در جام حذفی مدعی بوده و دوست دارم هواداران مثل همیشه تیم‌شان را حمایت کنند. تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم به آقای خمس و همکاران محترمشان و برای ایشان و همکارانشان آرزوی موفقیت دارم.

مطهری ادامه داد: از دیروز به تیم اصافه شدم و اولین جلسه تمرینی فراتر از انتظارم بود و بازیکنان خیلی امیدوارم کردند. بازیکنان توانمندی‌ داریم و باید این را در زمین هم نشان بدهند و با جنگندگی و نتیجه خوب باید هوادار را راضی کنند. بازی‌ها را رصد کردم و امروز هم جلسه آخر آنالیز را برگزار خواهیم کرد. بازیکنان باید خودشان را از هر لحاظ برای بازی آماده کنند. بازیکنان تراکتور باید سرشان را برای تیم پرطرفدار تراکتور بدهند.

سرمربی تراکتور درباره شناختنش از تراکتور گفت: من مربی تیم ملی بودم؛ بنابراین تمام تیم‌ها را خوب رصد می‌کردم. شناخت خیلی خوبی دارم ولی باید این شناخت بهتر شود و این شناخت به خاطر پست قبلی‌ام بوده است. با برنامه کارمان را پیش می‌بریم تا نتایج درخور نام تراکتور باشند.

مطهری که در روز تولدش راهی تراکتور شد و این همزمانی از چشم خبرنگاران دور نماند، گفت: از اینکه ریزبینانه همه چیز را دنبال می‌کنید ممنونم. به ریاضیات و محاسبات علاقه دارم و اینکه در چنین روزی این اتفاق بیفتد، اتفاق خوبی بوده است. در تراکتور سعی می‌کنم کمتر حرف بزنم و بیشتر کار کنم.

او با درخواست حمایت از هواداران تراکتور اضافه کرد: همه به دنبال موفقیت تراکتور هستیم. من به عقب نگاه نمی‌کنم و نگاهم روبه‌جلو است. امیدوارم بهترین اتفاق برایمان بیفتد. باید ببریم که دل هواداران را شاد کنیم.

مطهری در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا یحیی گل‌محمدی دستورات تمرینی را به او می‌دهد، گفت: امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد و اگر اجازه بدهید، بیشتر درباره این مسئله صحبت نکنم.

او در پاسخ به پرسشی درباره چرایی نتیجه‌نگرفتن تراکتور هم گفت: تمام تیم‌ها یکسری مشکلات و آیتم‌های مثبت و منفی دارند. مشکلات تیم را خودمان می‌دانیم و سعی می‌کنیم با مشاهده تمرینات، مشکلات را برطرف کنیم تا تیم در اسرع وقت به تیم خوبی تبدیل شود.

مطهری درباره اینکه حضور در تیم باشگاهی جالب تر است یا تیم ملی، گفت: اینها اتفاقات شخصی‌اند. پنجم اردیبهشت سال گذشته به تیم ملی اضافه شدم. قبل از تراکتور هم دو پیشنهاد داشتم. سرمربی‌گری یا دستیار اول برای من فرقی ندارد. نشان دادم اصلا این چیزها برایم مهم نیستند و اینکه بیاییم و عملکرد مثبتی داشته باشم مهم است. با این بازیکنانی که داریم می‌توان اتفاق خوبی را رقم زد و پست و سمت مهم نیست.

مطهری درباره اخذ اجازه از قلعه‌نویی برای حضور در تراکتور هم گفت: با پیشنهادهای قبلی مخالف بودند اما درباره پیشنهاد تراکتور علی‌رغم اینکه تلاش کردم تماس بگیرم نتوانستم با ایشان صحبت کنم. او با اشاره به بازیکنان تراکتو هم عنوان کرد: همه برای ما ارزشمندند. خیلی از آنها بازیکنانی بودند که با هم همکاری می‌کردیم. نمی‌گویم شاگرد چون به آن درجه نرسیده‌ام. سیامک نعمتی و همینطور شجاع خلیل‌زاده که در تیم ملی هم یکی از ستون‌های تیم ما بود. عبدی، شیری، هاشم‌نیژاد، دو - سه بازیکن خارجی خوب هم داریم. توقع از تراکتور خیلی بیشتر از این‌هاست. دیروز با بازیکنان صحبت کردم و امروز هم صحبت می‌کنم. ما تیم متحدی هستیم و همه بازیکنان ارزشمند و توانمندند. این قول را می‌دهم که تیم متحدی باشیم.

 او درباره احتمال کشیده‌شدن بازی به پنالتی گفت: یک مربی باید به جاهایی فکر کند که کسی فکرش را هم نمی‌کند. یکی از آیتم‌های تمرینی امروز پنالتی‌زدن است و سعی می‌کنیم در ۹۰ دقیقه کار را تمام کنیم ولی خب فوتبال است. تمهیداتی داریم که اتفاق دو هفته پیش تکرار نشود. دوست دارم توقعات منطقی باشند. البته زمانی که مسئولیت قبول کردم یعنی پای همه چیز هستم و می‌دانم چطور تیم را مهیای بازی کنم.

دستیار سابق یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس درباره انتقادش نسبت به نحوه پرس تیم خمس و اینکه آیا این روند تکرار خواهد شد یا خیر، گفت: باید این را یاد بگیریم که به فلسفه مربیان احترام بگذاریم. فوتبال آیتم‌های مختلف دارد و شاید موقعی از جلو پرس کنیم و گاهی از عقب. با تجزیه و تحلیل حریف و شناخت از تیم خود، استراتژی‌ها را به کار می‌گیریم.

مطهری در پایان درباره غایبان تیمش در بازی با ذوب‌آهن هم بیان کرد: به غیر از سیدمحمد حسینی غایبی نداریم. گوستاوو هم رسیده است ولی باید شرایطش بهتر شود.

برچسب ها
کد خبر : 5466
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فوتبال برتر در وب منتشر خواهد شد
نظرات کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است!

پربازدیدترین اخبار