loader
19:00
0
کد خبر : 7922

جهانبخش: واقعا شرایط خنده‌دار است!

کاپیتان تیم ملی ایران درباره دیدار با ازبکستان صحبت کرد.

جهانبخش: واقعا شرایط خنده‌دار است!
به گزارش سایت رسمی فوتبال برتر، علیرضا جهانبخش در نشست خبری پیش از دیدار با ازبکستان گفت: من از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم و قبلا هم گفتم که خانواده فوتبال می‌تواند خیلی به ما کمک کند. به نظرم بحث وقتی ملی است، باید اولویت وجود داشته باشد و متاسفانه ما بدون تمرین به بازی رسمی رفتیم. بازی که مقدماتی جام جهانی بود که با به دلیل پرواز نتوانستیم تمرین کنیم. ۲۳ ساعت در راه بودیم و این به خاطر عدم برنامه ریزی بود. ۲-۳ ماه زمان وجود داشت که شرایط را بتوانند فراهم کنند، آن هم در شرایطی که اکثر بچه‌ها از اروپا می ‌آیند.
وی ادامه داد: ۱۰-۱۲ ساعت بچه‌ها در راه بودند و وقتی رسیدند تهران بلافاصله باید به آنجا می‌رفتند. به خاطر برنامه لیگ برتر برخی بازیکنان دیرتر به اردو اضافه شدند. ما ۴۸ ساعت قبل از بازی رسیدیم و خیلی خسته بودیم و بدون ریکاوری و با توجه به شرایط جوی همه همت کردند تا این بازی مهم بیرون از خانه را با برد به پایان رسانند.
کاپیتان تیم ملی ایران گفت: در این سطح بازی راحت وجود ندارد، تیم ملی هنگ کنگ تیم خوبی بود. من فکر می‌کنم از شرایط فدارسیون و وزارت ورزش این مسئله بزرگ‌تر است زیرا که وقتی ما می‌گوییم تیم اول آسیا هستیم باید آن امکانات و شرایط هم در یک سطح باشد. متاسفانه خنده‌دار است و وقتی من با هم‌تیمی‌هایم در خصوص پرواز ۲۲-۲۳ ساعته به هنگ‌کنگ صحبت کردم واقعا برایشان عجیب بود. همه تیم‌های ملی پرواز شخصی خودشان را دارند، از ژاپن و کره جنوبی زیرا که می‌دانند چقدر فوتبال اهمیت دارد.
جهانبخش گفت: فوتبال دیدیم که چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد. دیدیم که در جام ملت‌ها چقدر می‌تواند فوتبال روی بحث‌های معیشتی، شادی و اتفاقات مختلف جامعه می‌تواند تاثیرگذار باشد. همه مسئولان ما در جریان هستند و امیدوارم در همان حد از تیم ملی حمایت کنند تا بچه‌ها بتوانند این مسیر را ادامه دهند. من به قلعه نویی هم گفتم که مرحله بعد به مراتب بازی‌ها سخت‌تر می‌شود. ما نمی‌توانیم بدون تمرین و با پرواز ۲۲-۲۳ ساعته بازی کنیم. امیدوارم این شرایط در مرحله بعد بهتر شود.
کاپیتان تیم ملی ادامه داد: بازی با ازبکستان بسیار سخت است، این تیم جزء تیم‌هایی است که پیشرفت خوبی داشتند. در جام ملت‌ها نیز نمایش خوبی داشتند. بازی رفت ما می‌توانست بهتر باشد ولی متاسفانه بازی ۲ بر ۲ شد. بازی فردا سخت است ولی همه آماده هستند. از مردم می‌خواهم فردا ما را تنها نگذارند زیرا که نسلی جدید دارد به تیم ملی فوتبال اضافه می شود و این بچه‌ها به حمایت نیاز دارند و امیدوارم تنها گذاشته نشوند. وقتی دیدیم که در عید هواداران حمایت کردند، خیلی حس خوبی بود. امیدوارم فردا هم این اتفاق بیفتد و ما نیز با یک نتیجه خوب صدرجدول را حفظ کنیم.وی گفت: فکر می‌کنم همه تیم‌ها در آسیا دارند پیشرفت می‌کنند. در جام ملت‌ها نیز دیدیم، تیم‌هایی مثل اردن، فلسطین. آنها دارند سال‌ها در تیم‌های پایه برنامه‌ریزی می‌کنند تا نسل خوبی در بزرگسالان داشته باشند. این اتفاق در فوتبال مدرن دنیا مخصوصا در آمریکای جنوبی انجام شده است. این کار را ما در کشور انجام نمی‌دهیم.
جهانبخش گفت: از سال ۲۰۱۱ همه این بچه‌ها استعدادیابی شدند، مربیانی بودند که واقعا دلسوز بودند که این بازیکنان در رده‌های مختلف بازی کنند. ۵-۶ سال است دیگر این اتفاق نمی‌افتد زیرا که به قدری مسائل مالی، فساد، منافع شخصی وارد فوتبال شده که آن استعداد یابی دیگر به شکل گسترده انجام نمی‌شود. همین الان هم می‌بینیم اتفاقاتی که در فوتبال امید رخ می‌دهد، خنده‌دار است. دیگر هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

وی ادامه داد: در بحث فوتبال پایه چیزهایی من می‌شنوم که واقعا ناراحت کننده است. تیم ملی نمی‌تواند جوان‌گرایی کند، جوان از رده‌های پایین باشگاهی می‌آید و این روند از سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ دیگر در کشور ما انجام نمی‌شود. من خودم برای آینده فوتبال کشورمان نگران هستم زیرا که در رده‌های پایه همه چیز مهم است جز استعداد خوب.
کاپیتان تیم ملی گفت: یکسری انتقادات از تیم ملی می‌شود که به نظرم زننده‌است زیرا که دنبال بهتر شدن تیم ملی نیست و می‌خواهند این روند خوب چندین ساله تیم ملی را خدشه دار کنند. آن هم در شرایطی که کادر فنی دارد تیم ملی را به سمت مدرن شدن پیش می‌برد و بازیکنان زیادی نیز در اروپا بازی می‌کنند. امیدوارم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم و بتوانیم این استراتژی را به فوتبال پایه بیاوریم. انتقاد می تواند موثر باشد در شرایطی که کمک کننده باشد. تیم ملی برای شخص نیست، من امروز هستم و فردا نیستم. آدم‌ها می‌آیند و می‌روند و مهم این است تا زمانی که هستید اتفاق مثبت رقم بزنید و اگر بیرون این گود هستید،‌انتقاد موثر بکنید که بتواند به تیم ملی کمک کند.
وی ادامه داد: جام جهانی بعدی ما می‌توانیم به مراحل بعدی برویم. انتقادات باید به این مسئله کمک کند، نه اینکه فقط بگوییم باید جوان‌گرایی شود تا به تیم ملی ضربه بزنیم.
برچسب ها
کد خبر : 7922
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فوتبال برتر در وب منتشر خواهد شد
نظرات کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است!

پربازدیدترین اخبار