loader
07:51
0
کد خبر : 4618

درویش: دلال‌ها فشار زیادی به ما وارد می‌کنند!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: چون منافع‌ دلال‌ها در پرسپولیس تامین نشد، از روزنه‌های مختلف برای فشار آوردن به باشگاه ما استفاده می‌کنند.

درویش: دلال‌ها فشار زیادی به ما وارد می‌کنند!

به گزارش سایت رسمی فوتبال برتر، رضا درویش در پایان نشست مدیران عامل باشگاه‌ های لیگ برتر فوتبال با کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان گفت: این‌طور جلسات خوب است اما امیدواریم به نتیجه برسد و ما بتوانیم از حقوق‌مان بهره ببریم که بخش اول آن تبلیغات تلویزیونی و حق پخش است و اینکه مجوز کپی‌رایت و تبلیغات محیطی را داشته باشیم. 

او در پاسخ به سوالی درباره تبیلغات محیطی گفت: ما هم هنوز متوجه نشدیم فرمول تبلیغات و دستیابی به آن چطور است. نزدیک به پنج سال است صورت مالی سازمان لیگ ارائه نشده است. پیش وزیر ورزش هم گفتیم. ظاهراً قبلاً شنیده بودند و ما هم قبلاً گفته بودیم که نمی‌دانیم محل توزیع این درآمد چطور است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دربراه لزوم درآمدزایی سرخابی ها از تلویزیون ادامه داد: دیدم یکی از آقایان گفته بود تیم‌های دیگر هم هستند و ما درآمد را فقط برای خودمان می‌خواهیم. ما کی این حرف را زدیم؟ ما حق باشگاه خودمان را گفتیم. ضمن اینکه باید یک چیز را در نظر بگیرند؛ 30 بازی ما و استقلال پخش مستقیم دارد، ولی همه تیم‌های دیگر چهار بازی مستقیم دارند. در توزیع این درآمد باید این موضوع در نظر گرفته شود. به هر حال امیدواریم با فرمولی که آقایان در دست دارند یک روزی این درآمد توزیع شود و ما هم متوجه شویم.

درویش راجع به واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس و اینکه گفته می‌شود باید 81 درصد سهام باشگاه‌ها واگذار تا مشکل مالکیت برطرف شود، بیان کرد: این موضوع اصلاح شده و قرار است 81 درصد واگذاری انجام شود. این اصلاحیه انجام شده است. قرار است در یک «کنسرسیوم» انجام شود که فکر می‌کنم امروز و فردا نهایی خواهد شد.

درویش درباره انتقادات پزشک تیم ملی از او به دلیل استفاده از واژه «وقیحانه» درباره مصدومیت بیرانوند، عنوان کرد: این حرف به تیم ملی چه ربطی دارد؟ ما گفتیم کسی که اطلاعیه را داده است. تا کی دروغ و این حرف‌ها؟! این تهمت نارواست. شما می‌گویید بازیکن در باشگاه آسیب دیده است، اما اگر آسیب دیده چرا با تیم ملی اعزام شد و بازی کرد؟!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به فشارهایی که روی باشگاه برای تمدید قرارداد با بازیکنان وجود دارد و اینکه آیا به نظرش این فشارها از سمت دلال‌ ها ایجاد می‌شود، گفت: تقریباً فشارهای بسیار زیادی به ما وارد می‌شود. چون منافع‌شان تطمیع نشد از روزنه‌های مختلف برای فشار آوردن استفاده می‌کنند. شما نگاه کنید در انتخاب سرمربی چقدر فشار ایجاد شد؛ این دلسوزی بود؟ عمده افراد کسانی بودند که می‌خواستند یک مربی میلیون دلاری بیاوریم و همانطور که قبل از ما میلیون‌ها دلار را در جوی آب ریختند. من اگر دنبال سایه امن می‌گشتم یک مربی میلیون دلاری می‌آوردم و اگر هم نتیجه نمی‌گرفت می‌گفتم من کارم را کردم، اما وقتی می‌بینیم یک مربی کارش خوب است و بازیکنان آن را تأیید می‌کنند چه الزامی است که به خاطر جلب رضایت افراد چسبیده به فوتبال برویم و یک مربی میلیون دلاری بیاوریم؟! الان سر بازیکن هم همین داستان است. کدام یکی از تیم‌های لیگ برتری به تمدید بازیکنان شروع کردند؟ ولی نگاه کنید الان دو، سه هفته است این جو راه افتاده است. یک زمان به سفر گیر می‌دادند، یک زمان می‌گفتند چرا بازیکن نمی‌گیرید، اما الان خدا را شکر وضعیت خوب است. هیچکس نمی‌‌آید بگوید ما به منابع مالی رسیدیم تا کمی بازیکنان با آرامش بیشتری وارد زمین شوند.

درویش در پاسخ به سوالی که گفته می شود او خسارت زیادی به باشگاه پرسپولیس وارد کرده، اضافه کرد: قطعاً در خیلی از قراردادها سازمان بازرسی ورود کرده است، اما به نظرم بیرون آوردن این حرف‌ها به جز اینکه فضا را خراب کند، چیزی ندارد. ما همه باید سعی کنیم فضای خوبی ایجاد کنیم تا همه از آن بهره ببریم. الان در موضوع بیرانوند، بیشترین آسیب را از تیم ملی، باشگاه پرسپولیس دیده است. سه بازیکن شاخص را از دست دادیم. ما الان یک دروازه‌بان برومند داریم که می‌تواند جای بیرانوند بایستد، اما اگر این توانایی را نداشتیم مصیبت بزرگی به ما وارد می‌شد. ضمن اینکه کوچک‌ترین تشکری هم از ما نکردند. شما کی بیانیه‌ای از فدراسیون دیدید؟

مدیرعامل پرسپولیس با تمجید از قلعه نویی سر ماجرای مصدومیت بیرانوند، گفت: قلعه‌نویی که مثل برادر ماست. شاید اگر او نبود در بازی بعد (دیدار برگشت مقابل ترکمنستان) هم از بیرانوند استفاده می‌کردند. باز هم خدا پدر قلعه‌نویی را بیامرزد که وقتی کمسیون پزشکی به او اطلاع داده گفته است چرا او را آوردیم. بیرانوند که خودش میزان مصدومیت را متوجه نمی‌شود. جالب است یکی از دوستان گفته بیرانوند بازی قبل آسیب دیده بود. خب اگر بازیکن آسیب دیده چرا او را به ترکمنستان بردید؟! اجازه می‌دادید استراحت کند. حتی اگر همان سوم فروردین به ما اطلاع می‌دادند او دستش را کچ می‌گرفت و دیروز آن را باز می‌کرد.

مدیرعامل پرسپولیس درپایان با اشاره به محرومیت موقت امید عالیشاه گفت: خیلی جالب است. او مصاحبه کرده اما جالب است نظراتش از طرف تمام کارشناسان تأیید شد. داور یک پنالتی به نفع ما نگرفت و خطا روی ترابی هم حداقل اخراج داشت. نه تنها کارت نداد بلکه اصلا خطا نگرفت. حالا باید بازیکن محروم شود یا داور؟ همه این‌ها برمی‌گردد به اینکه یک افکاری وجود دارد که بر نمی‌تابد پرسپولیس به روندش ادامه دهد. مثل همان کسانی که می‌گویند چرا بازیکنان را تمدید نکردید.

برچسب ها
کد خبر : 4618
ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فوتبال برتر در وب منتشر خواهد شد
نظرات کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است!

پربازدیدترین اخبار